mec. Marta Trzęsimiech-Kocur

Zajmuję się przede wszystkim obsługą prawną podmiotów gospodarczych, ale także reprezentuję Klientów indywidualnych w sporach sądowych, w szczególności z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa medycznego, prawa pracy i szeroko pojętych spraw odszkodowawczych.
[Więcej >>>]

Mąż bezpodstawnie zwolnił mnie z pracy – czy ma to wpływ na winę w rozkładzie pożycia?

Marta Trzęsimiech - Kocur30 stycznia 2013Komentarze (1)

Gdy konflikt w małżeństwie narasta to jego skutki mogą być odczuwalne także w innych sferach – spotykam się z rozpowszechnianiem fałszywych informacji o współmałżonku i naruszaniem jego dóbr osobistych, zablokowaniem mu dostępu do wspólnych pieniędzy, uniemożliwianiem kontaktu z dzieckiem czy wykorzystaniem swej dominującej pozycji i wyrzuceniem swego partnera z pracy.

Małżonków czasem łączą więzy służbowe – jedno z nich prowadzi działalność gospodarczą lub jest prezesem spółki, a współmałżonek jest pracownikiem. Jak zatem można wykorzystać  fakt bezprawnego zwolnienia z pracy podczas sprawy rozwodowej?

Przede wszystkim zwolniony pracownik powinien wykorzystać swoje uprawnienia i złożyć w sądzie pracy stosowny pozew. (tematy związane z prawem pracy omawiam szczegółowo na nowym blogu www.prawopracy-katowice.pl) Gdy sąd podzieli stanowisko zwolnionego małżonka i stwierdzi, że rozwiązanie umowy o pracę zostało dokonane z naruszeniem przepisów to taki wyrok i jego uzasadnienie może być mocnym dowodem w procesie rozwodowym, w którym dochodzona jest wina. Zakładam, że wina miałaby polegać na poniżaniu małżonka, na zaniżaniu jego samooceny, na psychicznym znęcaniu się, na podporządkowywaniu sobie partnera, szczególnie w aspekcie finansowym.

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

gośka 15 lutego, 2013 o 22:43

Dobry Wieczór
Ja tworzyłam z moim mężem firmę , dobrze prosperuje. Popełniłam bład, bo nie miała nawet umowy o prace. Teraz chcę od niego odejść ale cały majątek jest na niego. Sytuacja jest cięzka, dlatego ostrzegam wszystkie PANIE , trzeba myślę zawsze o sobie i nie zapominać o swoim bezpieczenstwie finansowym.
Gośka

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: