mec. Marta Trzęsimiech-Kocur

Zajmuję się przede wszystkim obsługą prawną podmiotów gospodarczych, ale także reprezentuję Klientów indywidualnych w sporach sądowych, w szczególności z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa medycznego, prawa pracy i szeroko pojętych spraw odszkodowawczych.
[Więcej >>>]

Komentarze czytelników bloga

Marta Trzęsimiech - Kocur18 czerwca 2021Komentarze (0)

Jeden z moich wpisów od wielu lat niezmiennie cieszy się ogromną popularnością i w komentarzach czytelnicy zamieszczają opisy swoich problemów związanych z rozstaniem. Czasami osoby umieszczające komentarze chcą po prostu opowiedzieć swoją historię, a czasem mają konkretne pytania. Ze względu na ogrom pracy w Kancelarii i dużą ilość postępowań sądowych, które prowadzę, nie jestem w stanie na bieżąco prowadzić dyskusji na blogu, ale postanowiłam, że co pewien czas będę wybierała jeden wpis i dokonam analizy przedstawionego problemu. Wówczas wszyscy czytelnicy będą mieli możliwość zapoznania się w opisywaną historią, bo w gąszczu kilkuset komentarzy zapewne trudno byłoby ją odszukać. Zatem do dzieła 😊

Lipiec 9, 2020 o 16:47

Witam, od kilku lat moj mąż co kilka miesięcy loguje się na strony z innymi kobietami, wysyła im nagie zdjecia, filmiki, firtuje. To już piąty raz kiedy to odkrywam mam dość staram się zaspokoić jego potrzeby ale wydocznie on ma to gdzieś, kiedys stwierdził że taki jest. Mam tego dość chce odejść. Mamy dziecko mieszkamy u jego rodziców, zarabiam najniższą krajową on 3 razy tyle. Jestem niezależna lecz mieszkanie musiała bym wynająć.Gdy ostatnio chciałam odejść groził ze nasle na mnie policje bo zabralam dziecko wyzywal itp. Mam dość uważam się zdradzana. Nie chce się leczyć. Jak rozwód może wyglądać ze strony prawnej?

W opisanej powyżej sytuacji w celu wykazania winy męża w doprowadzeniu do trwałego i zupełnego rozkładu pożycia, najważniejszą radą na początek jest zebranie dowodów, które będzie można przedstawić w Sądzie. Jeśli mąż odwiedza strony z pornografią, korzysta z serwisów randkowych itp. to czytelniczka powinna to wykazać przed Sądem. Można zrobić screeny odwiedzanych stron, zrobić wydruk historii odwiedzanych stron. Jeśli mąż wysyła nagie zdjęcia to czytelniczka powinna wydrukować maile, smsy czy wiadomości wysyłane za pośrednictwem komunikatorów. W komentarzu znajduje się też informacja, że małżonkowie rozmawiali na temat zachowań męża. Taką rozmowę można też nagrać. Jeśli rozmowa na ten temat toczyła się w formie pisemnej za pośrednictwem komunikatorów czy smsów to takie rozmowy też można zarchiwizować i w stosownym momencie przedstawić w Sądzie wydruki.

Komputer zawierające opisane dowody można także pokazać komuś z rodziny czy bliskiej osobie, aby  później ta osoba mogła złożyć zeznania w Sądzie w charakterze świadka.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: