mec. Marta Trzęsimiech-Kocur

Zajmuję się przede wszystkim obsługą prawną podmiotów gospodarczych, ale także reprezentuję Klientów indywidualnych w sporach sądowych, w szczególności z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa medycznego, prawa pracy i szeroko pojętych spraw odszkodowawczych.
[Więcej >>>]

Milion w Lotto!

Marta Trzęsimiech - Kocur03 sierpnia 2014Komentarze (0)

Kto z nas nie chciałby wygrać kilku milionów złotych… Prawie każdy marzy o wygraniu fortuny, kupnie pięknego domu, nowego samochodu czy o luksusowych wakacjach 🙂  Gdy jednak marzenie się spełni i fortunę wygra osoba będąca w związku małżeńskim to problem może pojawić się wówczas, gdy małżeństwo się rozpadnie i dojdzie do podziału majątku.

Szczęśliwiec może nie chcieć podzielić się wygraną, a druga strona może domagać się połowy pieniędzy. Kto ma wówczas rację?

Kodeks rodzinny i opiekuńczy określa szczegółowo, co wchodzi w skład majątku osobistego, W przepisie tym mowa jest m.in. o przedmiotach majątkowych uzyskanych z tytułu nagród za osobiste osiągnięcia jednego z małżonków. Chodzi tu np. o nagrody za osiągnięcia naukowe, literackie, muzyczne czy sportowe. Nagroda uzyskana w konkursie, w którym trzeba tylko  kupić los i wygrana może przytrafić się każdemu uczestnikowi gry, niezależnie od jego umiejętności, nie jest zatem ujęta w przepisie 33.8 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Wygrana w Lotto wchodzi więc w skład majątku wspólnego małżonków.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: