mec. Marta Trzęsimiech-Kocur

Zajmuję się przede wszystkim obsługą prawną podmiotów gospodarczych, ale także reprezentuję Klientów indywidualnych w sporach sądowych, w szczególności z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa medycznego, prawa pracy i szeroko pojętych spraw odszkodowawczych.
[Więcej >>>]

Marta Trzęsimiech - Kocur09 kwietnia 2014Komentarze (0)

40154967_kodeks-rodzinny-i-opiekunczy-komentarz_2_250x357_FFFFFF_pad_0Kilka razy występowałam już w roli recenzenta, jednak zawsze pisałam o przeczytanych książkach, obejrzanych filmach czy o muzyce. Tym razem jednak podzielę się z Państwem opinią na temat publikacji wydawnictwa Wolters Kluwer –Komentarz do Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego pod redakcją Henryka Doleckiego i Tomasza Sokołowskiego.

Wydawnictwo zwróciło się do mnie z prośbą o recenzję dowolnej publikacji dostępnej w księgarni internetowej www.profinfo.pl  . Wybór publikacji z zakresu prawa rodzinnego jest znacznie mniejszy niż z innych dziedzin prawa, nie uchroniło mnie to jednak przed dylematem, którą pozycję wybrać.

Zapewnienia autorów, iż komentarz skierowany jest do praktyków, czyli adwokatów, radców prawnych, prokuratorów czy sędziów, okazały się prawdziwe. Po pobieżnej analizie całego komentarza i dogłębnym zapoznaniu się z kilkoma zagadnieniami, z którymi miałam do czynienia w ostatnich dniach, muszę przyznać, że autorzy dzielą się swoją wiedzą, także wiedzą praktyczną, i udzielają czytelnikom konkretnych odpowiedzi czy wskazówek, a nie tylko opisują stanowisko doktryny. Jako adwokat zajmuję się prowadzeniem spraw sądowych i wskazywaniem konkretnych rozwiązań prawnych moim Klientom, dlatego jestem pewna, że komentarz pod redakcją Henryka Doleckiego i Tomasza Sokołowskiego na stałe zagości w moim biurku.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: