mec. Marta Trzęsimiech-Kocur

Zajmuję się przede wszystkim obsługą prawną podmiotów gospodarczych, ale także reprezentuję Klientów indywidualnych w sporach sądowych, w szczególności z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa medycznego, prawa pracy i szeroko pojętych spraw odszkodowawczych.
[Więcej >>>]

Zawieszenie postępowania na wniosek stron- zmiana terminu

Marta Trzęsimiech - Kocur06 września 2019Komentarze (0)

Czasami w toku postępowania okazuje się, że małżonkowie potrzebują jeszcze trochę czasu na przemyślenie sytuacji, w jakiej się znaleźli, może widzą szansę pogodzenia się, a może chcą przemyśleć warunki rozstania.  W takim przypadku mogą oni wnosić, aby Sąd zawiesił postępowanie. Oznacza to, że sprawa o rozwód nadal jest w toku, pozew nie zostaje wycofany i w każdej chwili można wnosić o podjęcie zawieszonego postępowania.

Dotychczas postępowanie mogło być zawieszone przez okres 1 roku. Gdy do tego czasu do Sądu nie wpłynął wniosek o podjęcie postępowania to Sąd umarzał postępowanie. Obecnie przepis ten uległ zmianie i postępowanie może być zawieszone na zgodny wniosek stron tylko przez 6 miesięcy. Po 6 miesiącach od dnia zawieszenia postępowania Sąd umorzy postępowanie. Warto więc pamiętać o tej zmianie, gdyż okres został skrócony o połowę.

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: